Pro zákazníky

Do obývacího pokoje 

Jak by mělo vypadat osvětlení do obývacího pokoje?

Řada z nás byla zvyklá osvětlení do obývacího pokoje řešit tím jediným centrálním. To znamená jedním ze zástupců závěsných svítidel. Co jsou a proč se nejedná o zcela ideální variantu? Provedeme vás světem osvětlení do obývacího pokoje. Čtěte dále.

Chci si do obývacího pokoje pořídit závěsná svítidla

Závěsná svítidla jsou klasické lustry, které si do našich obývacích pokojů prorazily cestu poměrně suverénně. Pouze ty jsou ale v podstatě do těchto prostor téměř nevhodné. Proč? Jednoduše nebudou stačit tam, kde potřebujete opravdu dost světla. Bude se zde pohybovat celá rodina při různorodých činnostech. Navíc tam, kde tolik světla třeba není, by neměly rušit. To znamená, že například při práci na počítači vás nesmějí obtěžovat odrazy na monitoru, hrozí vám jinak zdravotní potíže jako bolesti očí a hlavy. Takže prostor bude vyžadovat další doplňková svítidla. Která to jsou?

Druhou skupinou osvětlení do obývacího pokoje jsou stojící lampy

V případě, že si do obývacího pokoje umístíte některou ze stojících lamp, bude to mít hned několik výhod. Získáte zdroj světla, který si budete moci přesně přizpůsobit a dokonale tak vidět na čtení nebo jinou činnost. Zejména tehdy, pokud lampa bude mít stínítko polohovatelné. Vypnete-li centrální osvětlení, lampa vykouzlí pouze světlo jemné, které neruší a vytvoří tak působivou atmosféru. Navíc s ní můžete ideálně doosvětlit příliš tmavá místa. A k tomu jsou moderní lampy přesně ten druh svítidel, které po umístění do obývacího pokoje i krásně vypadají.

Dalším oblíbeným typem osvětlení do obývacího pokoje jsou bodová svítidla

Bodová svítidla jsou výborným řešením hlavně do menšího obývacího pokoje. Proč? Klasický lustr zde bude působit příliš dominantně, opticky zmenší prostor. Navíc oblíbené bodovky eliminují i výhodu jediného zdroje světla. Pořídíte si jich tolik, kolik je nezbytné a nastavíte je, jak je třeba, a tím si zajistíte vhodnější podmínky pro činnosti, u nichž potřebujete lépe vidět. Mimo to je tento typ osvětlení do obývacího pokoje moderní a každé místnosti dodá svěží nádech. Populárním typem jsou v současnosti zejména ty vestavěné.
na stránku
Zobrazuji 1 - 36 z 1191 položek
Zobrazuji 1 - 36 z 1191 položek

Recently Viewed

No products

Menu

Porovnat 0