Pro zákazníky

Do ložnice 

Co musejí splnit svítidla do ložnice?

V případě výběru svítidel do ložnice bychom měli mít na paměti určitá specifika této místnosti. Ani tady by vás světlo nemělo oslňovat, ovšem zde z důvodu toho, že si potřebujete odpočinout. Jasné a ostré světlo brzdí produkci melatoninu, to znamená „spánkového hormonu”. Světlo v ložnici by navíc spíše mělo být měkké, žluté, to bílé se blíží dennímu a vydává pro tělo jasný signál,že není dosud čas ke spánku. V zásadě tedy mají v této místnosti svůj prostor dvě kategorie světel.

Do ložnice patří v první řadě stropní svítidla

Stropní svítidla do ložnice by měla splnit hlavně svou základní funkci, to znamená zpřehlednit místnost. Postačí menší intenzita světla. K tomu jsou ideální populární bodovky.

Bodová světla jsou coby stropní svítidla vhodná i do ložnice

V případě, že se rozhodnete jako stropní světlo do ložnice využít bodová svítidla, lze si v zásadě vybrat ze dvou typu: Jednak známe ty klasické a jednak variantu, které se říká zapuštěná nebo ji též známe jako bodovky do sádrokartonu. Zdroj světla mohou poskytovatžárovky klasické, halogenové, úsporné i ty LED. Je nutné dbát na jejich pečlivé rozmístění, aby mohly plnit správně svou funkci, ale také aby některé místo nenasvětlovaly příliš, a tím opět nezpůsobovaly nepříjemné pocity v podobě únavy očí. Současně je nezanedbatelný i estetický účinek – mnoha lidem se bodovky prostě líbí.

Ale nevystačíte si jen s nimi, do ložnice potřebujete také nástěnná svítidla

K čemu jsou nástěnná svítidla do ložnice dobrá? Podle psychologů byste si sice v žádném případě neměli zvyknout na to v této místnosti pracovat, protože ani to ke klidnému spánku příliš nepřispěje, nicméně si před spaním budete například číst, takže potřebujete ještě další zdroj světla. Ten současně vybírejte tak, aby neoslňoval toho, kdo s vámi bude ložnici sdílet v případě, že on užbude chtít odpočívat. To znamená, že by měl rozhodně měl být vybaven stínítkem a nejlépe být i polohovatelný. V ideálním případěsvou ložnici vybavte modelem, který umožňuje intenzitu osvětlení nastavit přesně podle vašich momentálních potřeb.

A co LED svítidla, hodí se do ložnice rovněž?

V případě, že s LED svítidly budete při umísťování do ložnice zacházet s citem, můžete tu mít i ta. Použijte je spíše jako doplňková. Svou intenzitou poslouží tam, kde je nutné vidět dobře, navíc jsou úsporná a vyznačují se dlouhou životností, ale jinak zde zachovejte spíše tlumené osvětlení. Nevhodně pořízená svítidla do ložnice se vám mohou výrazně podepsat na kvalitě spánku.
na stránku
Zobrazuji 1 - 36 z 989 položek
Zobrazuji 1 - 36 z 989 položek

Recently Viewed

No products

Menu

Porovnat 0