Pro zákazníky

Do kuchyně 

Jak vybrat svítidla do kuchyně?

Když si uvědomíme, co budeme v kuchyni dělat, začíná se nám rozkrývat i problematika svítidel do této místnosti. Budete tu samozřejmě pokrmy připravovat a také je konzumovat. Což jsou odlišné podmínky s různorodými nároky na osvětlení. Základem je klasický lustr. O něm a o dalších zástupcích této kategorie si povíme pár slov.

Co mají splňovat stropní svítidla do kuchyně?

V první řadě by stropní svítidla určená do kuchyně, tedy nad jídelní stůl, neměla oslňovat kolem něho sedící. Také je nevhodné, aby byla příliš nízko, jinak na sebe stolující neuvidí. Rozhodně se doporučuje vyhnout se barevným variantám stínidel, volte to, které je zevnitř neutrální, nejlépe bílé – nežádoucí barevný nádech se jinak přenese i na pokrmy. Někdy se radí také jídelní stůl osvětlit klasickým lustrem a coby centrální osvětlení použít spíše bodovky. Směr světla se u nich dá dobře regulovat, takže se vyhnete stínům, které jsou nevítané zejména na pracovní ploše. A při výběru svítidel do kuchyně samozřejmě nezapomínejte ani na velikost místnosti. Platí poměrně jednoduchá přímá úměra, že čím větší, tím více zdrojů budete potřebovat.

Samostatnou kapitolou je světlo na kuchyňské lince

To vám umožní osvětlit pracovní plochu. K centrálnímu svítidlu totiž zpravidla stojíte otočeni zády, to znamená, že si stíníte. Škála produktů k výběru je poměrně široká, používají se světla zabudovaná už přímo v kuchyňských skříňkách, bodovky nebo LED pásky, které se dají nainstalovat i tam, kde je omezené místo. Zároveň plní i funkci dekorativní.

A jak doladit vybavení do kuchyně nástěnnými svítidly?

Nástěnná svítidla se hodí i do kuchyně všude tam, kde je potřeba určitá místa ještě dodatečně osvětlit více, například poličky, kam ukládáte potraviny. Nebo si případně rozsvítíte jen méně intenzivní zdroj, aby nerušil zbytek rodiny, až vás například v noci zastihnežízeň. Tento typ světel ocení také ti, kteří zvolili v současné době velmi módní spojení kuchyně s obývacím pokojem, pak to znamená,že v této místnosti budete například i sledovat televizi. Své uplatnění v takovém případě najdou i barevné varianty. Nezanedbatelný je rovněž dojem, který světla v kuchyni vyvolají i svým designem.

I světla do kuchyně hravě splní úlohu designového doplňku

Pokud vás neoslovily moderní LED pásky, ani bodovky, designovým doplňkem do vaší kuchyně se mohou i stylová nástěnná svítidla v retro stylu. Retro se nemusí nutně vracet až do časů našich prababiček, mnoho zdrojů se odvolává na to, že se mu stačí posunout včase nazpět přibližně o patnáct let. A jeho kouzlo? Důraz na detail. Domov dělají milé osobní drobnosti, polštáře, rámečky nebo třeba vázy.
na stránku
Zobrazuji 1 - 36 z 595 položek
Zobrazuji 1 - 36 z 595 položek

Recently Viewed

No products

Menu

Porovnat 0