Pro zákazníky

Do koupelny 

A jak zvolit ta pravá svítidla do koupelny?

Svítidla do koupelny jsou v mnohém specifická. V tomto prostoru se kladou hlavně nároky na odolnost a bezpečnost, světla musejí zvládnout zvýšenou vlhkost. Z materiálů najde využití hlavně plast, sklo nebo kvalitní slitina. I zde má své místo v první řaděosvětlení hlavní.

Jaké jsou možnosti v případě stropních svítidel do koupelny?

Potřebujete-li do koupelny vybrat jedno ze stropních svítidel, pamatovat byste měli na několik zásadních faktů. Možná vás to překvapí, ale i barva koupelny má vliv na výběr zdrojů světla. To se méně odráží od tmavého povrchu. Takže budete pravděpodobněpotřebovat světel více nebo méně, ale zato s vyšší intenzitou. Jen stropní světlo vám zpravidla stačit nebude.

Zapomínat byste při pořizování svítidel do koupelny neměli ani na ta nástěnná

Mezi nástěnnými svítidly tvoří nezbytnost hlavně jedno: To, které si do koupelny dáte k zrcadlu. Ocení ho zejména dámy, pro které je dostatečně silné a co nejpřirozenější světlo (tzn. chladně bílé barvy) nutné během nanášení make-upu. Ale i pánové se samozřejměpotřebují každé ráno věnovat svému zevnějšku. Nesmí ale příliš oslňovat (proto preferujte spíš sklo matné) a ani vytvářet nechtěné stíny, světlo by mělo být rovnoměrné. I zrcadlo lze nasvítit v současnosti mimořádně moderními LED páskami. Tím jsme ale výčtem svítidel do koupelny ještě neskončili. To další svoje místo najde nad umyvadlem. A pozor, samozřejmě sem výhradně patří to speciální, jemuž nevadí vystavení vodě. A můžete ho uplatnit i vedle vany. Na tomto místě je spíše pro dokreslení atmosféry, pak vám lépe poslouží naopak spíš to, které vydává světlo mírné. Na bezpečnost a dodržování technických norem je i v této zóně zapotřebí dbát. Jestli se světlo pro použití v koupelně vůbec hodí nebo ne, to poznáte podle tzv. stupně krytí, na výrobku je jako označení IP a číslo. To první znamená stupeň ochrany před vniknutím cizích předmětů a to druhé právě před vodou.

V obou případech lze při řešení světel do koupelny vybrat ta bodová

Coby stropní světla do koupelny si získávají oblibu vedle klasických bodových také ty zapuštěné. Zejména v malém prostoru nijak neruší a nestrhávají na sebe pozornost jako velkoryse pojatá stropní svítidla. Kromě klasických žárovek se setkáte i s halogenovým a mezi ty, které si vydobyly v poslední době značný zájem, patří LED varianty. Moderní, leč poněkud stroze působící bodovky vás rozhodně nezaujaly? Retro styl vtrhnul i do koupelen, můžete si pořídit třeba netradiční svítidla v barvě bronzu.
na stránku
Zobrazuji 1 - 36 z 71 položek
Zobrazuji 1 - 36 z 71 položek

Recently Viewed

No products

Menu

Porovnat 0